Türkiye Bisiklet Federasyonu’ndan Tekirdağ Belediyesi’ne Anlamlı Ziyaret

bisiklet
Paylaş
 

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu Yarış Direktörü ve Asbaşkanı Abdurrahman Açıkalın, Güney Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu Organizasyon Direktörü Aydın Ayhan,  Eurosport Türkiye yorumcusu ve Velotürk Proje Koordinatörü Sarper Günsal ve Türkiye Bisiklet Federasyonu Milli Takımlar Antrenörü Mutlu Erçevik Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ahmet Rıfat Poyraz’ı ziyaret etti.

AÇIKALIN: “BU GÜZELLİĞİ BÜTÜN DÜNYA GÖRMELİ”

Türkiye Bisiklet Turu Yarış Direktörü ve Asbaşkanı Abdurrahman Açıkalın, Tekirdağ’ı coğrafi konumu ve tabi güzellikleri bakımından çok beğendiklerini belirterek uluslararası organizasyonlarda yer alması gerektiğinin altını çizdi. Bu sene Türkiye’de 2.’si düzenlenecek olan Granfondo isimli dünya çapında düzenlenen etkinliğin, belirledikleri üç bölgeden birinin Tekirdağ olmasını istediklerini söyleyen Açıkalın, Ganos bölgesini gezdiklerini, hayran kaldıklarını ve bu güzelliği tüm dünyanın görmesi gerektiğini belirtti. Nevşehir ve Antalya olarak belirlenen organizasyonun 3. ayağının da Tekirdağ olmasını istediklerini belirten Açıkalın, Avrupa’ya yakınlığının büyük avantaj sağlayacağını ve ilerleyen dönemlerde bu organizasyonun uluslararası boyuta taşımak istediklerini belirtti.

Nazik ziyaretlerinden ötürü teşekkür eden Ahmet Poyraz, “Böyle güzel projelerin içinde yer almaktan büyük mutluluk duyacaklarını belirterek, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak imkanlar dahilinde her türlü desteği vereceklerini söyledi. Bisiklet sporunu Tekirdağ’da canlandırmak, ilin tarihi ve tabi güzelliklerini tanıtmak için güzel bir fırsat olduğunu belirten Poyraz, bu tarz etkinliklerin her zaman yanında olacaklarını söyleyerek heyete ziyaretlerinden ötürü teşekkür etti.

Bu yazı 609 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak