Tekirdağ’lı Güreşçilerden 3 Altın Madalya

güreş
Paylaş
 

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla düzenlenen Genç Bayanlar Türkiye Güreş Şampiyonasında, Tekirdağlı sporcular üç altın madalya kazanarak şampiyonayı başarıyla tamamladı.

13-14 Şubat tarihleri arasında İsmet İnönü Kapalı Spor Salonunda düzenlenen Genç Bayanlar Türkiye Güreş Şampiyonasına ev sahipliği yapan Tekirdağ, büyük başarı kaydetti. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Tekirdağ Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Türkiye Güreş Federasyonunun ortaklaşa gerçekleştirdiği Genç Bayanlar Türkiye Güreş Şampiyonasında, Tekirdağlı güreşçiler üç altın madalya kazanarak, Tekirdağ’ı en iyi şekilde temsil ettiler.

Şampiyonada 44 kiloda Emine Çataloğlu, 48 kiloda Aynur Erge ve 51 kiloda Mehlika Öztürk Türkiye şampiyonu olarak altın madalya almaya hak kazandı.

22 ilden 39 takımın katıldığı şampiyonadan altın madalya kazanan güreşçiler milli takımda yarışma hakkı kazanarak, Tekirdağ’ı ve Türkiye’yi temsil etme imkanı buldular. Türkiye Güreş Federasyonu Milli Takımlar Bayanlar Baş Antrenörü Habil Kutay, başarılı organizasyondan dolayı Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak başta olmak üzere, Gençlik ve Spor Şube Müdürü Sedat Akbıyık’a ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Bu yazı 575 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak