Maydanoz Suyu İle Zayıflama

maydanoz
Paylaş
 

Maydanoz Suyu İle Zayıflama

Vücuttaki toksinleri atma konusunda önemli bir yardımcı olan maydanoz suyu sayesinde ile kısa bir zamanda formunuza kavuşmanız gayet olanaklı. Maydanozun içeriğinde yer alan C, E ve K vitaminleri ve aynı zamanda da kalsiyum, demir ve potasyum mineralleri de bu bitkinin besleyicilik değerini de önemli ölçüde arttırıyor. Özellikle de soğuk kış günlerinde bağışıklık sistemini güçlendirerek pek çok hastalıktan korunmak üzere tüketilmekte olan bu bitki özellikle de zayıflamak isteyenler tarafından yoğun bir talep görüyor.

Peki diyet yapanlar için maydanozun nasıl tüketilmesi gerekiyor?

Sahip olduğu idrar söktürücü özelliğiyle vücuttaki toksinlerin atılmasını sağlayan bu bitki, özellikle su ile kaynatılarak tüketildiğinde daha etkili olmaktadır. Sindirim sistemini düzene girmesini sağlayarak aynı zamanda vücut yağlarının yakılmasına yardımcı olan maydanoz suyu 1 ay içerisinde ciddi anlamda etkisini hissettirmeye başlayacaktır. Küçük bir demet maydanozu sapları ile beraber iyice rondodan geçirin. Daha sonra içerisine bir miktar su ekleyip güzelce karıştırın. İçerisine yarım limon suyunu sıkarak tükketebilirsiniz. Bu şekilde hazırlamış olduğunuz bu kürü iki hafta boyunca tüketin ve daha sonra 1 hafta ara verin. Vücudunuza enerji desteği sağlamakta olan bu kür, halsiz kalmanızı engeller ve bunun yanısıra da önemli bir tokluk hissi sağlar.

Tarifini vermiş olduğumuz bu kürü 1 ay boyunca bu şekilde tüketmeniz halinde kendinizde göreceğiniz değişimlere siz dahi inanamayacaksınız.

Bu yazı 961 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak