Kadına Şiddete Hayır

şiddet
Paylaş
 

Tuğlalı Parkta toplanan CHP’li grup üyeleri, öldürülen bazı kadınların fotoğraflarının bulunduğu dövizler taşıdı. Pankart açarak kadınlara yönelik yapılan şiddeti kınadılar.

CHP Tekirdağ Gençlik Kolları Üyesi Öznur Karadeniz, grup adına açıklamada bulunarak, kadına yönelik şiddetin dünyada en yaygın insan hak ihlalleri arasında yer aldığını dile getirdi.

Türkiye’de kadına yönelik şiddetin sürdüğünü vurgulayan Karadeniz, “Kanundaki eksiklikler, sorumlu kurumların şiddet konusuna yeteri kadar önem göstermemesi, kadınların cesaretini kırıyor ve içinde bulundukları şiddet ortamını kabullenmelerine neden oluyor. Kadına yönelik şiddeti ortadan kaldırmak, ancak toplumun tüm kesimlerinin ortak ve kararlı mücadelesi ve bütüncül bir yaklaşımla mümkündür. “dedi.

Karadeniz yetkililere seslenerek; ‘’Şimdi yetkililere soruyoruz; anneleriniz kızkardeşleriniz, eşleriniz sokakta yürürken hiç mi korkmuyorsunuz? Peki ya kız çocuklarınızı okula gönderirken aklınız da hiç mi soru işareti kalmıyor?’’ diyerek yetkilileri kadın cinayetleri konusunda daha duyarlı olmaya davet etti.

Açıklamanın ardından gruptakiler öldürülen kadınların pankartına karanfil bırakarak, eylemi sonlandırdı.

Bu yazı 877 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak