Facebook’ta Bunu Paylaşırsanız Hemel Silin

fab
Paylaş
 
Facebook’ta büyük  bir hızla yayılan ve gerçek olmayan bu mesajı görürseniz sakın paylaşmayın, hatta arkadaşlarınızı uyarın!

Türkiye’de bugünlerde Sosyal medyada hızla yayılan bir içerik kullanıcıların ‘zoraki’ olarak uyarı mesajını yayınlamasına sebeb oluyor.

Facebook kullanıcılarının paylaştığı içerik şu şekilde:

“RESMILEŞTI DİKKAT!!!T.C. Başbakanlık Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğünün 16.02.2016 tarih ve 69471265-010-06/1955 sayılı Milli Güvenliği tehdit eden örgüt ve yapılarla irtibatlı kamu çalışanları hakkındaki Genelge (2016/4) Resmi Gazetede yayınlanmıştır. Ayrıca MİT Müsteşarlığı Sosyal Ağ Bildirgesi doğrultusunda Facebook’un güvenlik açığından ötürü hesabım üzerinde bulunan tüm verilerimin (IP, fotoğraflarım, paylaşımlarım vs.) çarpıtma yolu ve yasa dışı bir şekilde sahte kişilerce kullanılmasından ve doğabilecek tüm zararlardan ilgili Türk Ceza Kanunu maddeleri gereğince Facebook sorumludur. Bu hesabımdan başka bir hesabım olmadığını bildirir ve gereğinin buna göre yapılmasını tarafınıza arz ederim.NOT: PAYLASMAYIN DUVARINIZA YAPISTIRIN.”

fcb

İşin garip tarafı ise yazının son bölümde yazan not; zira ‘paylaşmayın duvarınıza yapıştırın’ cümlesi bile birbiriyle çelişiyor.

Tabiiki bu açıklama gerçeği yansıtmıyor ve daha da önemlisi facebook kullananların bu içeriği paylaşmanızın da bir gereği yok. Daha önce facebook üzerinden pek çok kez bu tip gerçeği yansıtmayan yazılar kullanıcılar arasında hızla yayılmış; fakat asparagas olduğu kısa sürede ortaya çıkmıştı.

Bu yazı 1903 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak