Arveles Tablet

IMG_0408
Paylaş
 

Arveles Tablet

Endikasyonları:
Arveles; regl sancısı, diş ağrısı, cerrahi bir müdahale sonucunda meydana gelen ağrı ve kas ve iskelet sistemi ağrıları üzerinde etkili olan bir ağrı kesici ilaçtır.

Kullanım Şekli ve Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar
Mevcut ağrınızın tipi ve nedenini göz önünde bulundurarak kullanım dozu ve şekli ile ilgili hekiminiz bir tavsiyede bulunacaktır. Bu tavsiyeyi dikkate alarak ilacı kullanmanız, tedavinizin seyri için son derece önem arz etmektedir. Bununla birlikte tavsiye edilmekte olan günlük kullanım sekli ve doz miktarı günde 75 mg’ı geçmeyecek şekilde 8 saat arayla tek seferde 25 mg’dır.

Arveles 25mg’ın tableti 18 yaşının altındaki bireylerin kullanmaması gerekmektedir. Yaşı 65 ya da daha üstünde olanlar ise günde 50 mg’ı geçmemelidir.

Eğer bireyde böbrek ya da karaciğer yetmezliği gibi bir durum söz konusu ise tedaviye 50 mg’ın üzerine çıkmayacak bir doz ile başlanması tavsiye edilmektedir.

Gebelik döneminde Arveles tabletin son 3 aylık dönemden önce kullanılmaması son derece önemlidir. Yani çok zaruri bir durum olmadığı sürece ilk ya da ikinci 3 aylık dönemde kullanılmamalı, mutlaka doktora başvurulmalıdır. Bunun yanı sıra emzirme döneminde de Arveles tabletin kullanılmaması gerekmektedir.

Yan Etkileri
Mide bulantısı, kusma ve sindirimle alakalı sorunlar, karın ağrısı ve ishal Arveles tablet kullanımında en sık rastlanan yan etkiler olarak karşımıza çıkmaktadır. Söz konusu bu yan etkilerin yanı sıra nefes alıp vermede farkedilir oranda bir yavaşlama, vücudun çeşitli bölgelerinde (daha çok ağız ve genital bölge) açık yaraların meydana gelmesi, ayak bileklerinde şişlik, iştahsızlık, akne, prostat ile ilgili problemler, kusarken kan gelmesi, dışkının siyah bir hal alması gibi durumlar da bu ilaç kullanımı ile gözlenebilecek nadir yan etkiler arasında yer almaktadır.

Bu ve benzeri şikayetlerin görülmesi durumunda hiç zaman kaybetmeden doktora başvurulmalıdır.

Bu yazı 3096 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak