Ankara’daki Patlamayla İlgili Tekirdağ’da 1 Kişi Gözaltına Alındı

patlama
Paylaş
 

Ankara’da dün akşam saat 18.31’de gerçekleşen bombalı saldırının ardından Türkiye’de 7 ilde operasyon yapıldı. Tekirdağ’da gözaltına alınan şüpheli bir kişi sağlık kontrolünden sonra Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü Terör Şubesine götürüldü.

Ankara’da dün akşam saatleri 18.31’de İnönü Bulvarı üzerindeki kırmızı ışıkta bekleyen, askeri personeli taşıyan servis araçlarının kırmızı ışıkta durduğu bir esnada 28 kişinin hayatını kaybettiği 61 kişinin de yaralandığı bombalı bir araçla yapılan saldırıya ilişkin Türkiye kapsamında gözaltı sayısı 14’e yükseldi.

Saldırının ardından güvenlik güçleri Türkiye kapsamlı 7 ilde eş zamanlı olarak bazı adreslere operasyon düzenledi. Saldırıyı gerçekleştiren Suriye uyruklu S. N. ile bağlantısı olduğu öngörülen 14 kişi gözaltına alındı. Ankara, Adana, Bolu, Tekirdağ, İzmir, İstanbul ve Diyarbakır’da gözaltılar oldu.

Türkiye genelinde yapılan operasyonlarda Tekirdağ’da göz altına alınan şahıs sağlık kontrolünün ardındanTekirdağ Emniyet Müdürlüğü Terör Şubesine götürüldü. Bakan Efkan Ala, Tekirdağ’ında aralarında bulunduğu 7 ilde 14 kişinin gözaltına alındığını ifade etti.

Bu yazı 1733 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak